Gazi Selimhan Işık

This post is also available in: English Русский


Merhaba

Adım Gazi Selimhan Işık. 1996 yılında doğdum.  Anadolu Teknik Lisesi, Makine (CNC) bölümünden mezunum. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu’nda Makine okuyorum, okulumdan ve bölümümden gayet memnunum.

Liseden bu zamana kadar Bilim ve Sanat ilgimi her zaman en fazla çekmiştir. Bu sebeple İzmir Meslek Yüksek okulu Tiyatro Topluluğunda Teknik ekip biriminde (ses-ışık-dekor) görev almaktayım, aynı zamanda topluluğun Başkanlığını yapmakla beraber temel oyunculuk ve ses-efekt dersleri vermekteyim .
En önem verdiğim şeylerden biri olan müzik ile ilgili her konuda bilgi ve fikirlerimi toplulukta kullanıp geliştiriyorum. Bilim alanında ise en çok ilgimi çeken konular havacılık ve kozmoloji olmuştur.
Hayata geçirmek istediğim projelerimin arasında en başta biyogaz ile çalışabilen, kerosen yakıtına nazaran en az %60 performans oranına sahip bir turbofan motor yapmaktır. Ondan önce ise daha basit olan  8″ Newtonian tipi teleskop yapmak gibi düşüncelerimde var.  Tabii kide ekvatoryal kundaklı olup pc ile dünya dönüş hızına göre takip edecek, bunun içinse programlama ve elektronik bilgisi gerek. Bol şans.

Gazi Işık Hakkında

Adım Gazi Selimhan Işık. 1996 yılında doğdum. Anadolu Teknik Lisesi, Makine (CNC) bölümünden mezunum. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu’nda Makine okuyorum, okulumdan ve bölümümden gayet memnunum.