This post is also available in: English

forum-banner


Forum Navigation
Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Derleyici IRP biti nedensizce uyarısı veriyor.

12

Evet Hocam şöyle anlatayım ;

 

Bu uyarıyı veren komutları (2 yorum önceki anlattığım ve gösterdiğim ) silince uyarı ortadan kalkıyor. ve her kesme olduğunda yani her 15 saniyede bir ölçtüğü pulsleri 4 ile çarpıp dakikadaki nabız atışını ekrana yazdırıyorum. bu her 15 saniyede kesme olacağı için bu kesmeyi görebilmek için 1 adet led ile her kesmede ledi tersliyorum.

Şimdi uyarıyı alıp derleyip gerçek hayatta denediğimde ilk kesme oluşuyor sonrası yok ekranada bir şey yazmıyor. şey gibi düşünebilirsiniz mikro denetleyici calışırken kristal osilatörü yerinden cıkarmak gibi yani kalıyor orda öyle.

 

Eğer uyarıyı aldığım satırı silip gerçek hayatta denediğim de. program ve mikro denetleyici sorunsuz çalışıyor.

 

Ben bu projeyi bir arkadaşımın proje ödevine yardımcı olmak için yazdım. program calışıyor projesinide teslim etti fakat bu IRP hatasını ilk kez aldığım için bende bir merak ve ilerde yazacağım farklı programlarda da bu uyarıyı/hatayı almam muhtemel olduğu için çözüm yolları aramaya başladım. ama pek bir şey bulamadım sizinde engin tecrübeleriniz doğrultusunda gördük ki kütüphaneden kaynaklı bir sorunmuş. bir şekilde cözebilirsem buraya izlediğim yolları filan da aktarmak istiyorum. Aslında bu uyarıyı almam iyi oldu diyebilirim çünkü ; bu uyarının nedenini araştırırken Mikro denetleyicinin iç donanımı ve registerleri olsun bankları olsun yazılımsal olsun bir kaç şey öğrendim uyarıyı halen daha cözememiş olsam bile bir kaç şey kattı bana ve en son sizin anlattığınız sorunun kaynaklanabilecek etkin durumlarını öğrenmiş oldum.

 

Teşekkürler.

12

Hiçbir şahsi sosyal medya hesabım yoktur
Yanlızca tanıtım amaçlı sosyal hesaplar kullanılmaktadır
İletişim için sadece soru-cevap forumunu kullanınız