This post is also available in: English

forum-bannerBağış yaparak bilimsel çalışmalarıma destek olabilirsiniz. Bilime Destek Ol
Forum Navigasyonu
Forum içerik haritası - Buradasınız:ForumBilim: YazılımLCD keyped shield ile 433 alıcı v …
Please or Kayıt ol to create posts and topics.

LCD keyped shield ile 433 alıcı verici

Ercan Bey Merhaba,

Önce tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. Sorum şu ; LCD keyped shield'de 433 alıcı verici bağladım  "led ya da motor sürmek için" aynı zamanda da LCD ekranda verileri görmek için fakat bu iki kütüphaneyi aynı anda kullanamadım. Yani LCD keyped'e bağlı bir arduino uno ve ona bağlı bir 433 mhz verici , diğer taraftan Alıcıya bağlı bir arduino uno buradan da bir led yakmak istiyorum bu ledi de LCD ekranda görmek istiyorum. Yazılımsal bir hata yapıyorum anladığım kadarıyla Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? çünkü Çok araştırdım böyle bir çalışma göremedim ne yabancı ne yerli şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar

Yapmak istediğiniz sanırım karşılıklı bir alıcı verici kullanarak led yakmak . Bunuda keypad ile kontrol etmek.

Ben daha önce arduino kullanmadığım için kod anlamında yardımcı olamıyorum.

Yazılımsal hata olması kuvvetle muhtemel ancak alıcı ve verici birbirine çok yakın olursa da iletişim kurulamayabilir.

Ayrıca iletişim kurulamamasının sebebi parazit yaratan sinyallerdir yani şu an yaşadığımız ortamda bir çok sinyal mevcut eğer verinizi bir kontrol sistemi ile göndermezseniz sinyal bozulur ve doğru şekilde aktarılamaz bu sebeple CRC ( crc konusuna buradan ulaşabilirsiniz) gibi kontrol sistemi ile sinyal göndermelisiniz ve havadan kablosuz iletişimde sinyal bir kez değil yüzlerce kez gönderilmelidir aksi halde bağlantı kurulamaz.

Mantığı temelde bu şekilde daha detaylı bilgi için daha önce hazırladığım "433 Mhz RF Alıcı - Verici " konusunu da inceleyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar


İletişim için sadece soru-cevap forumunu kullanınız